2017.11.05 - Góry Sowie - Cztery kolory

   Jedni mogą twierdzić że był to poranek a inni że wczesne przedpołudnie. Zrywka z wyra, rzut okiem za okno - słońce. Szybkie przygotowanie - śniadanie, bułka, jabłko, kawa i mineralna na trasę i wypad z domu. Wyjeżdżam z miasta, zwalniam, rozglądam się po horyzoncie - wszędzie niebo bezchmurne poza ... moim celem, Przeł. Jugowską. Na miejscu mgła i zefirek zwany mocnym wiatrem. Co mi tam. Najważniejsze że śnieg nie pada. Czapeczka na łepetynę i w drogę po szlakach, dziś trochę zygzakiem, jak w linku.

   - szlak wzdłuż polany Jugowskiej. Kilka minut i pagórek wzięty.

01

Na nowym szlaku

   - szlak nowo wytyczona trasa.

   Trzeba sprawdzić. Troszkę pod górę przez las na Lisie Skałki. Na początku spotykam cyklistę Tadeusza, który pedałuje od rana po górkach. Wymiana poglądów i doświadczeń. Rozgadaliśmy się. Ale jak długo można? W drogę. Droga leśna zryta przez szyszkowców. Bagienko totalne. Rozległa polana na szczycie. Gdzieniegdzie piękne świerki. Ślady zwierząt. Skały. I ten widok w kierunku Sokolca i Wlk. Sowy - bezcenny (schemat poglądowy w linku). Piękny szlak.

02

Zielony szlak - pustki kompletne

   szlak - 2 km szutrowej drogi do Koziego Siodła bez wrażeń poza widokiem połamanych drzew.

   szlak - droga od Koziego Siodła na Wlk. Sowę. Ilość ludzi gwałtownie wzrosła. Cyklistów też, zwłaszcza tych pędzących z góry. Na Sowie bez zmian czyli kiełbaski, fotki, piwko spod wieży. Jednym słowem turyści wypoczywają.

03

Na Wlk. Sowie jak zawsze - piknik

   Przysiadłem. Zjadłem bułeczkę, popiłem kawą i w drogę. Dalej szlak a na skraju lasu skręt w lewo w kierunku Rzeczki drogą bez szlaku. To moja ulubiona ścieżka. Przy dobrej widocznośći Karkonosze widoczne są bez problemów. Nie dzisiaj. Nawet Waligóry nie było widać. Kilometr i powrót na szlak od Sowy do Sowy. b5

   szlak - od schroniska Sowa do Koziego Siodła i dalej obok platformy widokowej na Przeł. Jugowską.

04

Widok z żółtego szlaku

   Potoczek jest, widoki na północ super.

   Koniec trasy - 14 km w 3.5 godziny. Moje nogi dziś były szybkie. b5

  

JANUSZ LEWCZYK

Świdnica

tel. 603 099 193

e-mail: janusz.lewczyk@infomix.com.pl

© Janusz Lewczyk (d. INFOMIX) 1999-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone