Janusz Lewczyk
dawniej
tel. 603 099 193

Bieg Rzeźnika

Bieszczadzki Bieg Rzeźnika to prawdziwe wyzwanie. Uczestnicy pokonują około 80 km w maksymalnie 16 godzin. Trasa Biegu Rzeźnika prowadzi czerwonym bieszczadzkim szlakiem z Komańczy do Ustrzyków Górnych m.in. przez góry Jasło i Fereczata, Smerek oraz połoniny. Suma przewyższeń do prawie 6500 m. W ramach wydarzenia organizowane są także inne biegi: Bieg Rzeźnika Ultra (135km), Rzeźnik na Raty (33km+21km+22km), Rzeźniczek (26km) oraz biegi dla dzieci (Rzeźniczątko).

 

Pomysł na Bieg Rzeźnika narodził się wiele lat temu wśrod wedrujących po Bieszczadach, kiedy to założono się pomiędzy sobą czy uda się zaliczyć bieszczadzki odcinek czerwonego szlaku w jeden dzień. Pierwsze przejście wygrali zawodnicy klubu OTK Rzeźnik, skąd wzięla się nazwa całego przedsięwzięcia.

W biegu bierze udział 1000 zawodników. Biega się parami. Wynika to z tradycji, troski o bezpieczeństwo (partnerzy pomagają sobie na trasie np. w razie kontuzji), oraz dodatkowego utrudnienia, jakim jest walka nie tylko ze swoimi słabościami, ale także ze słabościami partnera czy partnerki. Nalepsi pokonują trasę w czasie poniżej 8 godzin, ale wycięzcami są wszyscy, którym udaje się dotrzeć do Ustrzyków Górnych przed zachodem Słońca.

 

Na podstawie: www.wikipedia.pl

 do góry 

JANUSZ LEWCZYK

Świdnica

tel. 603 099 193

e-mail: janusz.lewczyk@infomix.com.pl

© Janusz Lewczyk (d. INFOMIX) 1999-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone